OVR T2-T3 N 80-275 C QS CARTRIDGE
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OVR T2 N 80-275 C QS NEUTRALNA
Tootja: ABB
Tootja tootekood: OVR T2 N 80-275 C QS NEUTRALNA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele OVR T2-T3 N 80-275 C QS CARTRIDGE
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Max. operating voltage | 275V AC |
| Rated voltage | 230/400V AC |
| Type of installation accessories | cartridge for surge arrestor |
| Kind of surge arrester | Type 2 |
| Protection level at rated imp. current | 1.4kV |
| Surge arresters features | fitted with mechanical indicators of each arrester operation |