Power supply: switched-mode; LED; 124W; 54VDC; 2.3A; 90÷264VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OWA-120E-54
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: OWA-120E-54
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 124W; 54VDC; 2.3A; 90÷264VAC
| Output current | 2.3A |
| Supply voltage | 90...264V AC, 127...370V DC |
| Power | 124W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 191x63x37.5mm |
| Output voltage | 54V DC |
| Additional functions | active PFC, COLD START |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |
| Kind of case | PWM-120 |