Power supply: switched-mode; LED; 200W; 36VDC; 5.55A; OUT: 1; 94%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OWA-200E-36
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: OWA-200E-36
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 200W; 36VDC; 5.55A; OUT: 1; 94%
| Output current | 5.55A |
| Supply voltage | 90...264V AC, 127...370V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Output voltage | 36V DC |
| Additional functions | active PFC, COLD START |
| Efficiency | 94% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |