Sensor: photoelectric; Range: 12m; PNP NO / NC; Usup: 10÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OY310370
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OY310370
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 12m; PNP NO / NC; Usup: 10÷30VDC
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | ABS |
| Supply current | 20mA |
| Range | 12m |
| Output configuration | PNP NO / NC |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | transmitter-receiver |
| Switching frequency max | 250Hz |