Safety light curtain; H: 1733mm; 19m; IP65; 24VDC; M12 terminal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OY32010A
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OY32010A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Safety light curtain; H: 1733mm; 19m; IP65; 24VDC; M12 terminal
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | aluminium |
| Resolution | 30mm |
| Type of sensor | safety light curtain |
| Sensors features | finger protection |
| Switched current, max. | 500mA |
| Operation mode | transmitter-receiver |
| Safety category | 4 |