Safety light curtain; H: 1583mm; 0.2÷6m; IP65; 24VDC; 0÷55°C; 500mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OY320139
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OY320139
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Safety light curtain; H: 1583mm; 0.2÷6m; IP65; 24VDC; 0÷55°C; 500mA
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | aluminium |
| Resolution | 14mm |
| Type of sensor | safety light curtain |
| Sensors features | finger protection |
| Connection | connector M12 |
| Switched current, max. | 500mA |
| Operation mode | transmitter-receiver |
| Safety category | 4 |