Sensor: luminescence; Range: 300mm; PNP/NPN NO/NC; Usup: 10÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OY380523
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OY380523
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: luminescence; Range: 300mm; PNP/NPN NO/NC; Usup: 10÷30VDC
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 5 |
| Body material | metal |
| Supply current | 35mA |
| Range | 300mm |
| Output configuration | PNP/NPN NO/NC |
| Type of sensor | luminescence |
| Connection | connector M12 |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Switching frequency max | 1.5kHz |