Safety light curtain; 0.17÷1m; IP67; 12÷24VDC; lead 2m; -10÷55°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OY98A061
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OY98A061
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Safety light curtain; 0.17÷1m; IP67; 12÷24VDC; lead 2m; -10÷55°C
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Enclosure material | aluminium |
| Range | 170mm...1m |
| Resolution | 10mm |
| Type of sensor | safety light curtain |
| Response time | <10ms |
| Operation mode | transmitter-receiver |