Safety light curtain; H: 600mm; 5m; IP65; 10÷30VDC; connector M8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OYL41176
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OYL41176
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Safety light curtain; H: 600mm; 5m; IP65; 10÷30VDC; connector M8
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | aluminium |
| Number of pins | 4 |
| Height | 600mm |
| Range | 5m |
| Type of sensor | safety light curtain |
| Kind of output 1 | relay NO / NC |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | transmitter-receiver |