Tester: electrical; VAC: 12/24/50/120/230/400/690/1000V,6÷1000V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 1096
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 1096
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tester: electrical; VAC: 12/24/50/120/230/400/690/1000V,6÷1000V
| IP rating | IP64 |
| Body dimensions | 70x255x30mm |
| Kind of display used | LCD |
| Additional functions | torch |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | AC/DC voltage indicator, indicates phase sequence, low impedance test, polarization indicator |
| Standard equipment | case, user's manual |
| Type of tester | electrical |
| Measurement | AC voltage, DC voltage |
| Continuity test | acoustic indication |
| Weight without batteries | 270g |