Oscilloscope: digital; Channels: 2; ≤100MHz; 500Msps; 10Mpts; 18W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 1245
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 1245
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Oscilloscope: digital; Channels: 2; ≤100MHz; 500Msps; 10Mpts; 18W
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Number of channels | 2 |
| Interface | LAN, USB, VGA |
| Power consumption | 18W |
| Display resolution | 800x600 |
| Max. input voltage | 400V |
| Trigger | falling-edge, rising-edge, video signal |
| Measuring instrument features | mathematical functions: addition, subtraction, division, multiplication and FFT, Pass/Fail function |
| Standard equipment | 2 oscilloscope probes, mains cable, test adapter, USB cable, user's manual |
| Sampling | 500Msps |
| Type of oscilloscope | digital |
| Trigger modes | automatic, normal, single |
| Vertical resolution | 8bit |
| Input coupling | AC, DC, GND |
| Trigger source | CH1, CH2, external signal |
| Trigger coupling | AC, DC, highpass, lowpass |