Oscilloscope: digital; Channels: 4; ≤100MHz; 1Gsps; 40Mpts; Plug: EU
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 1375
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 1375
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Oscilloscope: digital; Channels: 4; ≤100MHz; 1Gsps; 40Mpts; Plug: EU
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Number of channels | 4 |
| Interface | LAN, USB, VGA, WiFi |
| Power consumption | 24W |
| Display resolution | 800x600 |
| Max. input voltage | 400V |
| Trigger | falling-edge, rising-edge, video signal |
| Measuring instrument features | mathematical functions: addition, subtraction, division, multiplication and FFT, protocols analyse: I2C, CAN, SPI, RS232 |
| Standard equipment | 2 oscilloscope probes, case, mains cable, USB cable, user's manual |
| Sampling | 1Gsps |
| Type of oscilloscope | digital |
| Trigger modes | automatic, normal, single |
| Vertical resolution | 8bit |
| Input coupling | AC, DC, GND |
| Trigger source | CH1, CH2, CH3, CH4, line |
| Trigger coupling | AC, DC, highpass, lowpass |