Programmable electronic load DC; 0÷360V; 30A; 300W; Display: LCD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 2280
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 2280
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Programmable electronic load DC; 0÷360V; 30A; 300W; Display: LCD
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating voltage | 0...360V |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, over current, anti-overvoltage, overheating |
| Interface | RS232, USB |
| Operating current | 30A |
| Dimensions | 225x100x310mm |
| Kind of display used | LCD |
| Operating modes | constant power, constant resistance |
| Maximum power | 300W |
| Measuring instrument features | high accuracy, dynamic load test function |
| Standard equipment | mains cable, USB adapter, user's manual |