Power analyzer; LCD; Application: PKT-P4200,PKT-P4300; 1.6kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 2510
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 2510
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power analyzer; LCD; Application: PKT-P4200,PKT-P4300; 1.6kg
| Interface | RS232 |
| Maximum current | 10A |
| Dimensions | 280x210x90mm |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | CAT II 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | alarms breach of limit values, auto polarity, autoranging, low battery indicator |
| Standard equipment | RS232C cable, test leads, user's manual |
| Type of meter | power analyzer |
| Measurement | AC current, AC voltage, active power, apparent power, DC current, DC voltage, frequency, power factor, resistance |