Meter: insulation resistance; R range: 40/400Ω; 4/40/400/4000MΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 2695
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 2695
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter: insulation resistance; R range: 40/400Ω; 4/40/400/4000MΩ
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | 6 batteries 1,5V LR6 (AA) (transmitter) |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Short circuit current | 1mA |
| Measuring instrument features | automatic discharge of capacitance charge function, automatic power-off, HOLD function, insulation test stop function in case of detection of voltage over 30V, low battery indicator, MIN/MAX function |
| Standard equipment | case, test leads, user's manual |
| Type of meter | insulation resistance meter |
| Measurement | AC voltage, continuity, DC voltage, insulation resistance, resistance |
| Continuity test | acoustic indication |