Analogue multimeter; Features: impact resistant holster; 370g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 3201
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 3201
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue multimeter; Features: impact resistant holster; 370g
| Dimensions | 100x155x45mm |
| Kind of display used | analogue |
| Conform to the norm | CAT III 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | impact resistant holster |
| Standard equipment | case, test leads |
| Type of meter | analogue multimeter |
| Measurement | AC voltage, DC current, DC voltage, resistance, sound level |
| Sound level measuring range | -10...56dB |