Wire localizer; LCD,bargraph,with a backlit; 125kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 3435
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 3435
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Wire localizer; LCD,bargraph,with a backlit; 125kHz
| Kit contents | soft case, test leads, user's manual |
| Kind of display used | LCD |
| Additional functions | torch |
| Output signal | 125kHz |
| Receiver dimensions | 192x61x37mm |
| Transmitter dimensions | 130x69x32mm |
| Measuring instrument features | cable and fuse detection function, contactless voltage detector, detects cables in walls, Max. measurement depth 2m |
| Type of tester | wire localizer |
| Detection | conductors at depth up to 0,5m (2-pole application), conductors at depth up to 2m (1-pole application) |
| Detected voltage range | 12...400V AC |