Digital multimeter; LCD (4000); VDC: 400m/4/40/400/600V; ±3%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 3690
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 3690
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital multimeter; LCD (4000); VDC: 400m/4/40/400/600V; ±3%
| Temperature measuring range | -20...1300°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | CAT III 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | auto and manual ranging, HOLD function |
| Standard equipment | case, temperature probe, test leads, user's manual |
| Type of meter | digital multimeter |
| Measurement | AC current, AC voltage, ambient temperature, capacitance, continuity, DC current, DC voltage, frequency, humidity, illuminance, resistance, sound level |
| Continuity test | acoustic indication |
| Sound level measuring range | 35...100dB |
| Sound level measuring accuracy | ±5dB |