Benchtop multimeter; 4,83-digit LED (63000); True RMS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 4075
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 4075
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Benchtop multimeter; 4,83-digit LED (63000); True RMS
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Interface | Bluetooth, LAN, RS232, USB |
| Temperature measuring range | -200...1370°C |
| Kind of display used | LED |
| Conform to the norm | CAT II 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | auto and manual ranging, data logger function, MIN/MAX/REL function, PEAK function, for use with type Pt 100, Pt 500, Pt 1000 thermocouple, for use with type-K, J, E, N, T, B, R, S thermocouple |
| Standard equipment | 4GB SD memory card, mains cable, RS232 cable, test leads, USB cable, user's manual |
| Type of meter | benchtop multimeter |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, continuity, crest factor, DC current, DC voltage, frequency, resistance, temperature (external probe required) |
| Continuity test | acoustic indication |
| True effective value measurement | True RMS |