Benchtop multimeter; TFT 4" (480x320) 4,5 digit (55000)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 4094
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 4094
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Benchtop multimeter; TFT 4" (480x320) 4,5 digit (55000)
| Supply voltage | 110...240V AC |
| Interface | RS232 |
| Temperature measuring range | -270...1372°C |
| Kind of display used | TFT 4" |
| Display resolution | 480x320 |
| Conform to the norm | EN 61010 |
| Measuring instrument features | data logger function, for use with type-K thermocouple |
| Standard equipment | crocodile clip, fuse, mains cable, test probe |
| Type of meter | benchtop multimeter |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, continuity, DC current, DC voltage, frequency, period, resistance, temperature (external probe required) |
| Continuity test | acoustic indication |
| True effective value measurement | True RMS |