Benchtop multimeter; TFT 4" (480x320) 5,5 digit (200000)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 4096
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 4096
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Benchtop multimeter; TFT 4" (480x320) 5,5 digit (200000)
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Interface | LAN, RS232, USB |
| Temperature measuring range | -20...1372°C |
| Kind of display used | TFT 4" |
| Display resolution | 480x320 |
| Conform to the norm | CAT II 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | data logger function, MIN/MAX/AVG function, for use with type Pt 385, Pt 100 thermocouple, for use with type-K, J, E, N, T, B, R, S thermocouple, REL function |
| Standard equipment | mains cable, temperature probe, test leads, USB cable, user's manual |
| Type of meter | benchtop multimeter |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, continuity, DC current, DC voltage, frequency, period, resistance, temperature (external probe required) |
| Continuity test | acoustic indication |
| True effective value measurement | True RMS |