Meter: sound level; LCD 3,5 digit; Sound level meas: 35÷130dB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 5055
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 5055
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter: sound level; LCD 3,5 digit; Sound level meas: 35÷130dB
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 31.5Hz...8kHz |
| Measuring instrument features | HOLD function, low battery indicator, MAX function, built-in calibration check |
| Standard equipment | case, user's manual |
| Type of meter | sound level meter |
| Measurement | sound level |
| Sound level measuring range | 35...130dB |
| Sound level measuring accuracy | ±1.5dB |
| Sound level measuring resolution | 0.1dB |