Data logger; ±1,0°C; Power supply: lithium battery 3,6V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 5180
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 5180
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Data logger; ±1,0°C; Power supply: lithium battery 3,6V
| Operating temperature | ≤ 20°C |
| Number of channels | 2 |
| Interface | USB |
| Dimensions | 50x94x32mm |
| Temperature measuring range | -40...70°C |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | lithium battery 3,6V |
| Standard equipment | mounting holder, user's manual |
| Type of meter | data logger |
| Measurement | ambient temperature, humidity, temperature (external probe required) |