Data logger; ambient temperature,humidity; ±0,3°C; ±3%; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 5185
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 5185
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Data logger; ambient temperature,humidity; ±0,3°C; ±3%; IP20
| Operating temperature | ≤ 20°C |
| IP rating | IP20 |
| Number of channels | 2 |
| Interface | USB |
| Dimensions | 38x122x22mm |
| Temperature measuring range | -40...125°C |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | lithium battery 3,6V |
| Measuring instrument features | low battery indicator |
| Standard equipment | guard, mounting holder, user's manual |
| Type of meter | data logger |
| Measurement | ambient temperature, humidity |