Infrared camera; Equipment: microSD memory card,case; -20÷300°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 5610 A
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 5610 A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared camera; Equipment: microSD memory card,case; -20÷300°C
| Interface | USB |
| Body dimensions | 62x212x95mm |
| Temperature measuring range | -20...300°C |
| Kind of display used | LCD 2,4" |
| Refresh rate | 9Hz |
| Measuring instrument features | temperature markers (min, max), thermal or real image |
| Standard equipment | case, microSD memory card |
| Type of meter | infrared camera |
| Weight with battery | 390g |
| Emissivity value | 0,1...1 |
| Field of observation | 27° horizontal x 35° vertical |
| Focusing | focus free |