Power supply: laboratory; 0÷30VDC; 0÷30A; Stabilisation: ≤50mV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 6160
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 6160
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: laboratory; 0÷30VDC; 0÷30A; Stabilisation: ≤50mV
| Output current | 0...30A |
| Supply voltage | 230V AC |
| Number of channels | 1 |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Dimensions | 336x87x214mm |
| Output voltage | 0...30V DC |
| Kind of display used | LCD |
| Maximum power | 900W |
| Kind of power supply | adjustable, single-channel, switched-mode |
| Standard equipment | mains cable, user's manual |