Power supply: laboratory; multi-channel; Ch: 2; 0÷30VDC; 0÷5A; 0÷5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 6191
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 6191
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: laboratory; multi-channel; Ch: 2; 0÷30VDC; 0÷5A; 0÷5A
| Output current | 0...5A |
| Supply voltage | 115...230V AC |
| Number of channels | 2 |
| Output voltage | 0...30V DC |
| Kind of display used | LED |
| Output current 2 | 0...5A |
| Output voltage 2 | 0...30V DC |
| Kind of power supply | multi-channel |
| Standard equipment | mains cable, user's manual |
| Output voltage resolution | 10mV |
| Output current resolution | 10mA |