Power supply: laboratory; switched-mode,single-channel; 0÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P 6225 A
Tootja: PEAKTECH
Tootja tootekood: P 6225 A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: laboratory; switched-mode,single-channel; 0÷30VDC
| Output current | 0...5A |
| Supply voltage | 230V AC |
| Number of channels | 1 |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Dimensions | 70x160x220mm |
| Output voltage | 0...30V DC |
| Kind of display used | LED |
| Kind of power supply | single-channel, switched-mode |
| Measuring instrument features | low distortion level |
| Standard equipment | mains cable, test leads ( 2pcs.) |
| Output voltage resolution | 10mV |
| Output current resolution | 1mA |