Thyristor; 100V; 0.16A; 0.25A; 200uA; Package: reel,tape; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P0102AL 5AA4-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: P0102AL 5AA4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thyristor; 100V; 0.16A; 0.25A; 200uA; Package: reel,tape; SMD
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 250mA |
| Gate current | 200µA |
| Max. forward impulse current | 7A |
| Load current | 160mA |