Thyristor; 400V; Ifmax: 0.8A; 0.5A; Igt: 1uA; TO92; THT; tape; Ifsm: 8A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P0109DA 5AL3
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: P0109DA 5AL3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thyristor; 400V; Ifmax: 0.8A; 0.5A; Igt: 1uA; TO92; THT; tape; Ifsm: 8A
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | tape |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. load current | 800mA |
| Gate current | 1µA |
| Max. forward impulse current | 8A |
| Load current | 500mA |