Thyristor; 100V; Ifmax: 0.8A; 0.5A; Igt: 1uA; TO92; THT; Ammo Pack
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P0130AA 2AL3
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: P0130AA 2AL3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thyristor; 100V; Ifmax: 0.8A; 0.5A; Igt: 1uA; TO92; THT; Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 800mA |
| Gate current | 1µA |
| Max. forward impulse current | 8A |
| Load current | 500mA |