Diode: TVS; unidirectional
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P1CH16A-AU_R1_000A1
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: P1CH16A-AU_R1_000A1
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; unidirectional
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323HE |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 16V |
| Max. forward impulse current | 5.8A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 17.8...19.7V |
| Leakage current | 500nA |