Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P2000MTL
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: P2000MTL
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. load current | 100A |
| Max. forward impulse current | 500A |
| Load current | 20A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Reverse recovery time | 1.5µs |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |