Cable; DC 5,5/2,1 plug,DC 5,5/2,1 socket; straight; 1mm2; white
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P21-C21-C100-200WH
Tootja: WEST POL
Tootja tootekood: P21-C21-C100-200WH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Cable; DC 5,5/2,1 plug,DC 5,5/2,1 socket; straight; 1mm2; white
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Number of cores | 1 |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 2m |
| Rated voltage | 100V |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 5,5/2,1 plug, DC 5,5/2,1 socket |
| Insulation colour | white |
| Length of metal part | 10mm |
| Shield structure | tinned copper braid |
| Wire cross-section shape | round |