Switch-disconnector; 63A; 37kW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P3-63/EA/SVB-SW/N/HI11
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: P3-63/EA/SVB-SW/N/HI11
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch-disconnector; 63A; 37kW
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -25...40°C |
| IP rating | IP65 from the front |
| Switches features | locking with a padlock |
| Series | P |
| Mounting hole diameter | Ø13mm |
| Current rating | 63A |
| Maximum power | 37kW |
| Integrated auxiliary contacts | NO + NC |
| Stable positions number | 2 |
| Type of protection | switch-disconnector |
| Stable positions description | OFF-ON |