Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
P4SMA12A-1
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: P4SMA12A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 10.2V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 24.6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 12V |
| Leakage current | 5µA |