Diode: TVS; 400W; 33V; 9A; unidirectional; ±5%; DO214AC; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P4SMA33A-1
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: P4SMA33A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 400W; 33V; 9A; unidirectional; ±5%; DO214AC; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 28.2V |
| Max. forward impulse current | 9A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 33V |
| Leakage current | 1µA |