Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P4SMA47CA-1
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: P4SMA47CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 40.2V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 6.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 47V |
| Leakage current | 1µA |