Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P4SMA6.8CA-2
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: P4SMA6.8CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.8V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 39A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 6.8V |
| Leakage current | 2mA |