Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P4SMA7.5A-1
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: P4SMA7.5A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 6.4V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 36.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 7.5V |
| Leakage current | 500µA |