Diode: TVS; bidirectional; SMA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P4SMAJ24CA-AU_R1_000A1
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: P4SMAJ24CA-AU_R1_000A1
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; bidirectional; SMA
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Max. forward impulse current | 10.3A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 26.7...29.5V |
| Leakage current | 1µA |