Diode: rectifying; THT; 600V; 6A; Ifsm: 400A; R6; Ufmax: 0.9V; Ir: 5uA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P600J-LGE
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: P600J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 6A; Ifsm: 400A; R6; Ufmax: 0.9V; Ir: 5uA
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 6A |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |