Diode: rectifying; THT; 1kV; 6A; Ammo Pack; Ifsm: 300A; R6
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
P600M 6A10
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: P600M 6A10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 1kV; 6A; Ammo Pack; Ifsm: 300A; R6
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 6A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |