Diode: TVS; 600W; 27V; 16A; unidirectional; ±5%; DO15; Ammo Pack
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P6KE27A-3
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: P6KE27A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 600W; 27V; 16A; unidirectional; ±5%; DO15; Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 23V |
| Max. forward impulse current | 16A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 27V |
| Leakage current | 500nA |