Diode: TVS; 600W; 39V; 11.1A; unidirectional; ±5%; DO15; Ammo Pack
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P6KE39A-3
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: P6KE39A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 600W; 39V; 11.1A; unidirectional; ±5%; DO15; Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 33V |
| Max. forward impulse current | 11.1A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 39V |
| Leakage current | 500nA |