Diode: TVS; 400V; 1.1A; bidirectional; ±5%; DO15; 600W; bulk
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
P6KE400CA-B
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: P6KE400CA-B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 400V; 1.1A; bidirectional; ±5%; DO15; 600W; bulk
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 342V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 1.1A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 400V |
| Leakage current | 1µA |