Diode: TVS; 600W; 440V; 1A; bidirectional; ±5%; DO15; Ammo Pack
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P6KE440CA-ST
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: P6KE440CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 600W; 440V; 1A; bidirectional; ±5%; DO15; Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 376V |
| Max. forward impulse current | 1A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 440V |
| Leakage current | 500nA |