Diode: TVS; 600W; 6.45÷7.14V; 57A; unidirectional; ±5%; DO15
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
P6KE6.8A-5
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: P6KE6.8A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 600W; 6.45÷7.14V; 57A; unidirectional; ±5%; DO15
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.8V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 57A |
| Type of diode | transil |
| Leakage current | 2mA |