Diode: TVS; 600W; 6.12÷7.48V; 57A; bidirectional; ±10%; DO15
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
P6KE6.8C-DC
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: P6KE6.8C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 600W; 6.12÷7.48V; 57A; bidirectional; ±10%; DO15
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.5V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 57A |
| Type of diode | transil |
| Leakage current | 2mA |