Diode: TVS; 600W; 120V; 3.7A; bidirectional; ±5%; DO214AA; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
P6SMB120CA-2
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: P6SMB120CA
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 600W; 120V; 3.7A; bidirectional; ±5%; DO214AA; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 102V |
| Max. forward impulse current | 3.7A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 120V |
| Leakage current | 1µA |